Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Bezpłatny wstęp na Festiwal FADO nad Wisłą w Grudziądzu

Okazja archiwalna

Bezpłatny wstęp na Festiwal FADO nad Wisłą w Grudziądzu

Rozpoczęcie:  piątek, 5 lipca 2024

Zakończenie:  czwartek, 11 lipca 2024

Dołącz do nas na Festiwalu FADO nad Wisłą w Grudziądzu z bezpłatnym wstępem! Przeżyj wyjątkowe muzyczne chwile, które na długo pozostaną w Twojej pamięci.

„FADO nad Wisłą” to cykl wydarzeń poświęconych kulturze portugalskiej. Przez tydzień mieszkańcy i przybywający do Grudziądza turyści będą mieli okazję zagłębić się i poznać zwyczaje tego pięknego kraju.
Duże znaczenie w tej kulturze odgrywa muzyka, dlatego poza Festiwalem FADO, który od kilku lat organizowany jest w naszym mieście przez Stowarzyszenie FADO, zapraszamy między innymi na portugalską potańcówkę z DJ 100BBE oraz na minikoncert w tramwaju w wykonaniu Kingi Rataj i Janka Pentza.


Pierwszy weekend lipca rozpoczniemy od zielono-czerwonego śniadania, podczas którego mieszkańcy będą mogli spróbować wariacji szefa kuchni restauracji „Przystań smaku” na temat słynnej kanapki z Porto – francesinhy. Mieszkańcy będą też mogli posłuchać portugalskiej muzyki w wykonaniu Rui Teles czy skorzystać z animacji przygotowanych przez CASTORAMĘ, Centrum Zabaw Galaktyka i Grażynę Goralską. Natomiast w niedzielny wieczór zapraszamy na Rynek na kino plenerowe.


Poza tym grudziądzkie instytucje włączyły się w obchody, organizując warsztaty oraz spotkania z podróżnikami. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Imprezy towarzyszące odbędą się także w Fado Cafe oraz Restauracji Reset przy Hotelu Ibis.

Udostępnij:

Polecane video