Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Bezpłatny wstęp na Śląskie Manewry przy Szybie Krystyna w Szombierkach

Okazja archiwalna

Bezpłatny wstęp na Śląskie Manewry przy Szybie Krystyna w Szombierkach

Rozpoczęcie:  piątek, 7 czerwca 2024

Zakończenie:  niedziela, 9 czerwca 2024

Nie zabraknie przejażdżek pojazdami militarnymi, pokazów grup rekonstrukcyjnych, dobrej muzyki w wykonaniu orkiestry wojskowej oraz polowych specjałów, w tym oczywiście popularnej grochówki.

Zlot Pojazdów Militarnych potrwa przez trzy dni od 7 do 9 czerwca, jednak największe atrakcje dla mieszkańców organizatorzy przygotowali w sobotę i niedzielę. W sobotę 8 czerwca około 10:30 na ulicach Bytomia będzie można podziwiać przejazd pojazdów militarnych, które z bliska zobaczymy od 11:30 do 13:00 na pl. Jana III Sobieskiego. Potem pasjonaci militariów przejadą na tzw. zlotowisko czyli pod Szyb Krystyna w przy ul. Zabrzańskiej, gdzie od 14:00 przygotowano główne atrakcje. Wśród nich będą przejażdżki pojazdami militarnymi, Tank Crash, czyli pojedynek czołgu z samochodami osobowymi, a także koncerty, występy orkiestry wojskowej z Bytomia oraz strefa gastronomiczna z pyszną wojskową grochówką. Sobotnie wydarzenia zakończy o 21:45 specjalnie przygotowany na tę okazję fireshow.

W niedzielę 8 czerwca o 9:30 pod Szybem Krystyna rozpocznie się Piknik Służb Mundurowych, który potrwa do 17:00. Dla fanów militariów, którzy w sobotę nie będą mogli podziwiać militarnych perełek, organizatorzy o 14:00 ponownie zaprezentują Tank Crash, czyli pojedynek czołgu z samochodami osobowymi.

Udostępnij:

Polecane video