Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Bezpłatny wstęp na Noc w Instytucie Lotnictwa! Impreza promująca dokonania naukowe w zakresie technologii lotniczych i kosmicznych

Poczuj Atmosferę Nauki na 13 Nocy w Instytucie Lotnictwa!

Rozpoczęcie:  piątek, 4 października 2024

Zakończenie:  piątek, 4 października 2024

Noc w Instytucie Lotnictwa to największa w Polsce impreza edukacyjna promująca dokonania naukowe w zakresie technologii lotniczych i kosmicznych.

Nocne wydarzenie już od ponad 10 lat zrzesza w Warszawie entuzjastów lotnictwa, kosmosu i szeroko pojętych nauk inżynieryjnych z całej Polski. Tegoroczna edycja Nocy w Instytucie Lotnictwa odbędzie się w piątek, 4 października w godzinach 17:00-23:00. Wstęp wolny.


Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa to miejsce, w którym badania w zakresie technologii lotniczych i kosmicznych są prowadzone już blisko 100 lat. Dokonania wybitnej klasy konstruktorów i naukowców Instytutu, w tym Tadeusza Sołtyka, pod kierownictwem którego powstały samoloty TS-8 Bies czy TS-11 Iskra oraz prof. Piotra Wolańskiego, wybitnego specjalisty w dziedzinie badań nad silnikami spalinowymi, w szczególności silnikami wykorzystującymi proces wirującej detonacji, wspierającego włączenie Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej i utworzenie Polskiej Agencji Kosmicznej, składają się na przełomowe wydarzenia w światowej historii lotnictwa i kosmosu. Rozbudowana infrastruktura Instytutu, 23 specjalistyczne laboratoria badawcze, 10 centrów doskonałości przykuwają uwagę nie tylko naukowców czy przedstawicieli biznesu, ale także miłośników lotnictwa.

Udostępnij:

Polecane video