Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Wstęp do muzeów Porsche i Mercedes-Benz w Stuttgarcie

Okazja archiwalna

Wstęp do muzeów Porsche i Mercedes-Benz w Stuttgarcie

Rozpoczęcie:  środa, 23 sierpnia 2023

Zakończenie:  niedziela, 17 września 2023

+ nocleg w 4* hotelu Holiday Inn ze śniadaniem od 528 zł/2 os. w Travelcircus

 

Gratka dla wszystkich fanów motoryzacji. Okazja na odwiedzenie 2 świetnych muzeów w Stuttgarcie: Porsche i Mercedes-Benz. Za wstęp do obu placówek i nocleg w 4* hotelu Holiday Inn ze śniadaniem zapłacimy od 528 zł /2 osoby (264 zł/os).


Do wyboru sporo terminów we wrześniu i październiku. W najniższej cenie dostępne jednak tylko terminy niedziela/poniedziałek.

 

Informacje dodatkowe:
Należy pamiętać, że bilety do obu muzeów zostaną dostarczone na różne sposoby:
Bilety do Muzeum Mercedes-Benz w formie eBiletu zostaną wysłane pocztą elektroniczną co najmniej 7 dni przed przyjazdem.
Bilety do Muzeum Porsche można odebrać w recepcji wybranego hotelu.
Należy pamiętać, że bilet do Muzeum Mercedes-Benz można zrealizować tylko w wybranym dniu. Bilet do Muzeum Porsche można zrealizować w dowolnym dniu.
Uwaga: Muzeum Porsche i Muzeum Mercedes-Benz są zamknięte w poniedziałki
Uwaga: godziny wydarzeń mogą ulec zmianie w krótkim czasie. Obowiązkiem klienta jest sprawdzenie godziny wydarzenia.


Muzeum Mercedes-Benz
Otwarte w 2006 roku, można odkryć historię samochodu na ponad 15 000 m² powierzchni wystawienniczej: Pierwszy samochód, pierwszy samochód wyścigowy po samochody badawcze i pojazdy wodorowe. Wystawa podzielona jest na dwie trasy. Z jednej strony znajduje się Myth Tour, a z drugiej Collection Tour.


Ponadto zawsze dostępna jest zmieniająca się wystawa, która jest częściowo zintegrowana z regularną wystawą, a częściowo prezentowana w oddzielnych pomieszczeniach. Do 17.09.2023 r. można zwiedzać wystawę specjalną Moving in Stereo z najważniejszymi eksponatami z kolekcji sztuki Mercedes-Benz.


Muzeum Porsche
Muzeum Porsche zostało po raz pierwszy otwarte dla szerokiej publiczności w 1976 roku. Na wystawie znajduje się ponad 80 eksponatów pojazdów i 200 małych eksponatów. Ze zbiorów muzeum liczących ponad 600 pojazdów można oglądać stale zmieniające się modele - w tym Porsche Type 64, VW Beetle i Porsche Carrera GT.


Oprócz stałej ekspozycji dostępny jest również widok z góry na archiwum firmy Porsche oraz wgląd do warsztatu muzealnego. Z kawiarnianego baru można obserwować mechaników, rymarzy i mistrzów rzemiosła restaurujących klasyczne samochody.

 

Udostępnij:

Polecane video