Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Centralne pokazy lotnicze w Zamościu - wstęp bezpłatny!

Centralne pokazy lotnicze w Zamościu - wstęp bezpłatny!

Rozpoczęcie:  sobota, 29 czerwca 2024

Zakończenie:  sobota, 29 czerwca 2024

Trwają przygotowania do Centralnych Pokazów Lotniczych, które odbędą się w dniu 29 czerwca br. na lotnisku w Mokrem, zarządzanym przez Aeroklub Ziemi Zamojskiej.

Organizatorzy poinformowali, że drugą atrakcją pokazów będą aż dwa samoloty bojowe FA-50. Jednocześnie lekkie i majestatyczne, na co dzień służą polskim siłom powietrznym. Są wyposażone w zaawansowane systemy zobrazowania i sterowania, nowoczesną awionikę oraz radar kierowania ogniem. FA-50 to niejedyne wojskowe statki powietrzne na tych pokazach, ale te maszyny zobaczycie tylko w Zamościu.
Trzecią gwiazdą pokazów będzie śmigłowiec Bölkow Bo 105. Ta kultowa maszyna jest dobrze znana stałym bywalcom imprez lotniczych. Specjalnością Bo 105 są pokazy nocne i pirotechniczne, które w tym roku zostaną wzbogacone o dodatkowe efekty. Jakie? Po odpowiedź zapraszamy do Zamościa.
Czwartą atrakcją CPL będzie Zespół Akrobacyjny Orlik, reprezentujący Polskie Siły Powietrzne w kraju i zagranicą. Jego nazwa pochodzi od samolotów PZL-130 Orlik, na których piloci latają od początku istnienia zespołu.
Piloci ZA Orlik od 26 lat dostarczają entuzjastom akrobacji samolotowej niezapomnianych wrażeń. Na co dzień wykonują obowiązki instruktorów w 42 Baza Lotnictwa Szkolnego. Pokazy lotnicze są okazją to zademonstrowania talentu i poziomu wyszkolenia pilotów.

Organizatorzy poinformowali również, że wstęp na Centralne Pokazy Lotnicze na Lotnisku Zamość-Mokre jest bezpłatny. Dla osób planujących przyjazd na pokazy autem przygotowany zostanie płatny parking na terenie lotniska, na którym liczba miejsc będzie ograniczona.

Udostępnij:

Polecane video