Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Otwarte Muzeum Odry we Wrocławiu. Za darmo zwiedzisz statki pływające po Odrze oraz zobaczysz wystawę obrazów.

Otwarte Muzeum Odry Wrocław - darmowe zwiedzanie statków i wystawa!

Rozpoczęcie:  wtorek, 2 lipca 2024

Odwiedź Otwarte Muzeum Odry we Wrocławiu i doświadcz darmowego zwiedzania statków oraz unikalnej wystawy obrazów.

W Muzeum Odry można za darmo podziwiać fascynującą wystawę obrazów twórców związanych z Klubem Anima we Wrocławiu, skupioną wokół tematyki rzeki Odry oraz same muzeum. Podczas warsztatów plastycznych dla dorosłych prowadzonych przez wrocławską artystkę Krystynę Szczepaniak, powstały różnorodne prace artystyczne, które teraz tworzą ekspozycję dostępną dzięki gościnności Fundacji Otwartego Muzeum Odry na pływającej galerii na barce Irena.

Na wystawie prezentowane są prace wykonane w technikach linorytu, akwareli, akrylu oraz olejnej. Obrazy są zróżnicowane, podobnie jak ich twórcy, w większości panie będące członkiniami grupy malarskiej w Klubie Anima.

Rzeka Odra od dawna inspiruje, będąc niegdyś tanim środkiem transportu i komunikacji. Ma również bogatą, choć nie zawsze znaną historię, którą warto poznać poprzez prezentowane obrazy. Temat Odry jest na tyle obszerny, że zaplanowano już kolejny wernisaż pod koniec lata.

Jest to pierwsza wystawa obrazów twórców Klubu Anima w tym miejscu, ale z pewnością nie ostatnia. Agata Brożek podkreśla, że temat rzeki jest bliski twórcom i bogaty w inspiracje, co zachęca do organizacji kolejnych wystaw. Otwarte Muzeum Odry wspiera te inicjatywy, umożliwiając turystom i mieszkańcom odwiedzanie tego miejsca. Oprócz obrazów można tu zobaczyć stałą wystawę prezentującą urządzenia związane z żeglugą rzeczną oraz inne zabytki techniki.

Muzeum jest prowadzone przez Fundację Otwartego Muzeum Techniki (FOMT), organizację non-profit założoną w 1993 roku. Wśród założycieli fundacji znalazły się niemal wszystkie historyczne zakłady przemysłowe Wrocławia. Fundacja uzyskała wsparcie środowisk naukowych i władz miasta.

Zabytki Otwartego Muzeum Odry są dostępne dla każdego. Można wejść prosto z ulicy na zacumowane jednostki pływające, w tym barkę Irena. Statki są zacumowane przy Wybrzeżu Wyspiańskiego w przystani Szczytnickiej, naprzeciw głównego wyjścia z Politechniki Wrocławskiej. Jest to miejsce warte odwiedzenia podczas weekendowego spaceru, które polecamy również turystom zwiedzającym Wrocław.

Udostępnij:

Polecane video