Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Gliwice znoszą opłatę za szalet miejski. Darmowa toaleta dla turystów i mieszkańców.

Szalety miejskie za darmo w Gliwicach - Korzystaj bez opłat

Rozpoczęcie:  piątek, 5 lipca 2024

Nowa inicjatywa w Gliwicach: darmowa toaleta dla wszystkich! Zniesienie opłaty za szalet miejski to udogodnienie, które docenią zarówno turyści, jak i lokalna społeczność.

Każdy mieszkaniec, czy odwiedzający Gliwice może skorzystać z miejskich toalet za darmo. Od 5 lipca weszło w życie Zarządzenie Prezydenta Miasta Gliwice w sprawie zniesienia opłat za korzystanie z szaletów miejskich. W Gliwicach funkcjonuje kilka szaletów m.in. przy ul. Jana Pawła II, w parku Chrobrego, przy Cmentarzu Lipowym, na pl. Krakowskim. Do tej pory mieszkańcy za skorzystanie z nich płacili trzy złote. Od dziś toalety są bezpłatne.

Dodatkowo na gliwickich cmentarzach funkcjonuje 13 przenośnych kabin. Co ważne – w tym roku MZUK pilotażowo ustawił 10 przenośnych kabin dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawiły się m.in. przy placach zabaw w Łabędach przy ul. Narutowicza, na osiedlu Obrońców Pokoju, na Sikorniku przy ul. Bekasa, w Starych Gliwicach przy ul. Sadowej, na skwerze Nacka, a także w Sośnicy przy ul. Jesiennej i pl. Grunwaldzkim.

Udostępnij:

Polecane video