Przejdź do strony głównej
Trwa ładowanie...

Darmowa komunikacja miejska w Stalowej Woli

Wygodnie i tanio po Stalowej Woli - darmowa komunikacja!

Rozpoczęcie:  niedziela, 1 września 2024

Odkryj zalety darmowej komunikacji miejskiej w Stalowej Woli - szybki i wygodny sposób na poruszanie się po mieście.

Od 1 września w Stalowej Woli zmienią się zasady korzystania z miejskiej komunikacji autobusowej. Taką decyzję podjęli miejscy radni.

Najważniejsza ze zmian dotyczy objęcia bezpłatnymi przejazdami komunikacją miejską posiadaczy aktywnej Stalowowolskiej Karty Miejskiej Lifestal. Karta dostępna będzie w formie aplikacji oraz jako tradycyjna karta plastikowa. Pierwszy egzemplarz wydawany będzie bezpłatnie. Będą mogli z niej korzystać mieszkańcy miasta oraz osoby rozliczające podatek dochodowy na terenie Stalowej Woli.

Bezpłatne przejazdy obowiązywać będą zarówno w strefie A – miejskiej, jak też i B – podmiejskiej czyli na terenie samorządów, które przystąpiły do porozumień międzygminnych w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Jak powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny to forma podziękowania dla tych, którzy już mieszkają w Stalowej Woli, a zarazem zachęty by tutaj się osiedlać na stałe.

Jednocześnie od 1 września wzrosną ceny biletów jednorazowych w obydwu strefach – A i B tak cena biletu jednostrefowego – upoważniającego do jednokrotnego przejazdu w jednej strefie wzrośnie z 2 złotych 20 groszy do 3 złotych. Natomiast bilet wielostrefowy – upoważniający do jednokrotnego przejazdu pomiędzy strefami będzie kosztował 5 złotych zamiast obecnie 3 złotych.

Udostępnij:

Polecane video